Články

Editorial 10/2010

30. 9. 2010
Milí čtenáři,

jsem si téměř jista, že po přečtení článku „Země ropy a peněz přijde většině z vás líto, že jste se nenarodili v Norsku, ale ve středu Evropy. Od té doby, co tam z moře tryská ropa, se totiž tahle čarokrásná, leč kdysi chudá hornatá země stala pro své obyvatele přímo rájem. Prozradíme vám, jak se to všechno semlelo a do jakých závratných výšin vyšplhala za posledních čtyřicet let tamní životní úroveň.

Editorial 09/2010

30. 8. 2010
Milí čtenáři,

snímky z italské Vallorie vás možná vrátí do míst vaší letošní dovolené. Snad vás ta vzpomínka nezasmuší jako mě.Mě totiž líbezné „město malovaných dveří“ přeneslo do Železné Rudy a na Špičák.Myslela jsem, že to bude výlet do přírody – a on to byl taky zájezd do socialismu.

Rozhovor s šéfredaktorem Jiřím Hanušem o Turistické encyklopedii České republiky

26. 5. 2010
Připravili jsme pro vás rozhovor se šéfredaktorem unikátního projektu Turistická encyklopedie České republiky, kterou v květnu 2010 vydalo nakladatelství Reader's Digest Výběr.

Průzkum Čtenáři Receptáře doporučují

01. 4. 2010
Zajímalo nás, jak čtenáři Receptáře vnímají výrobky, které používají v domácnosti, v dílně, při práci na zahradě nebo při jakémkoliv jiném hobby a jak je spojují se firmami, které jim je prodávají? Mohou ostatním poradit? Mohou doporučit, co se jim osvědčilo?

Otázka pro různé země

01. 3. 2010
Každý měsíc na tomto místě najdete anketní otázku, kterou zároveň pokládají naše redakce po celém světě.