Rozhovor s výhercem Ceny za rychlou odpověď 2010

Dne 8.2.2010 byl vylosován výherce Ceny za rychlou odpověď. Stal se jím Milan Němec.

Pan Němec si mohl vybrat, zda si odveze nový automobil Hyundai Tucson, nebo zda přijme finanční obnos 600 000 Kč. Zvolil peníze, které by rád využil na dovolenou se svou ženou. Je stálým zákazníkem společnosti Reader´s Digest Výběr a pochlubil se nám, že jeho knihovna je našimi tituly doslova přeplněná a že rozhodně bude knihy objednávat dále.


Jak jste reagoval na telegram o výhře? A jak reagovala Vaše rodina a přátelé?

Já jsem nereagoval, já jsem neměl slov. Takový ten stav, zdá se mi to, nebo nezdá? (směje se)


Je to Vaše první výhra?

U Reader´s Digest Výběru je to první výhra. Ale na rovinu, já to nedělám kvůli těm výhrám, ale dělám to kvůli knížkám, které se mi skutečné líbí.

Víme o Vás, že si od nás pravidelně objednáváte knihy, zajímalo by nás, které tituly se Vám líbí nejvíc?

Mě zajímá hodně historie a také příroda. Takže se to snažím nějak skloubit dohromady. Také se mi líbí Vaše kolekce DVD. Ale myslím, že ty historické tituly mám doma téměř kompletní.

Už jste uvažoval o tom, co se dá s takovou výhrou dělat?

To jsme uvažovali hned, protože se rozhoduje, zda auto nebo hotovost. Ale vzhledem k tomu, že já mám služební auto a můžu ho používat i soukromě, syn má také auto, tak jsem se rozhodl pro peníze. Manželka měla nápad, že loni jsme neměli mnoho dovolené a že bychom se chtěli vyhřát, takže část padne na dovolenou a větší část nejspíš padne na zateplení domu.

Jste připraven na to, že ne úplně každý Vám bude tuto výhru přát?

Samozřejmě. To je vždycky tak. Třetina, bych tipoval, zůstane normální, třetina bude lichotit, aby získali nějaké peníze a třetina bude závidět.

Je ještě něco, co byste jako výherce rád sdělil našim zákazníkům?

Nikdy jsem to nedělal kvůli té výhře, ale právě kvůli knihám, nicméně je to samozřejmě příjemné překvapení. Vzkázat můžu jediné – ať už to dělají pro soutěž nebo ne, tak jen aby vydrželi!

Děkujeme za rozhovor.