Rozhovor s výhercem Ceny za rychlou odpověď

Rozhovor s výhercem Ceny za rychlou odpověď


Čerstvý výherce Ceny za rychlou odpověď pan Miloslav Havran je naším zákazníkem už od roku 2004. Získal nejen cenu ve výši 20 000 €, ale i bonus pro zvýhodněného zákazníka ve výši 1 000 €. Na gala recepci, pořádanou při příležitosti slavnostního předání výhry, k nám dorazil ve společnosti svého syna až ze Zlínského kraje. Vyprávěl nám o svém šťastném a pestrém životě plném těžké práce, ale i zajímavých koníčků. Jakých? A rozhodl se převzít raději peníze, nebo nový automobil? Vše se dočtete v rozhovoru s ním.Už jste někdy něco vyhrál?
Vyhrál jsem asi to, že jsem si vzal svoji ženu. (usmívá se)

Jak jste reagoval na zprávu o výhře?
Nevím, těžko o tom hovořit. Je to překvapení a je to takový pocit, že si člověk řekne: „No konečně! Konečně se usmálo štěstí.“

Víme o Vás, že si od nás pravidelně objednáváte. Které z našich produktů se Vám líbí nejvíce?
Máme od vás encyklopedie, hudbu, Nejlepší světové čtení pro maminku, ta čte hodně. Zkrátka máme toho doma hodně. V poslední době i potravinové doplňky a věci do domácnosti, aby byla ta paleta pestrá.

Jaké knihy Vám v našem edičním plánu chybí? Jaký žánr by Vám udělal radost?
Mě nic nenapadá, protože vždy něčím překvapíte, vždy se mi něco líbí. Vím, že některé věci jsou v nabídce podruhé, potřetí, ale myslím, že ta nabídka je dostatečná. Některé pěkné knihy mám i dvakrát. Můžu je použít jako dárek.

Co budete dělat s výhrou? A rozhodl jste se pro auto, nebo pro peněžní výhru?
Mám dvě děti a krásnou pravnučku, bude mít v září jeden rok. Rozhodl jsem se pro peníze, protože je to mobilnější. Na jedno oko vidím špatně, takže auto už neřídím. Kdysi jsem jezdil na motorce, s maminkou po Slovensku.

Ráda bych se Vás zeptala, jaké je Vaše povolání?
Můj otec byl kolář. Měl živnost a já jsem se také vyučil kolářem, na praxi u něj v dílně. Pak mě z učňovské školy doporučili na dřevařskou průmyslovku v Hranicích. Ze školy jsem šel na vojnu, po vojně na šachtu do Ostravy. Tam jsem byl rok a už jsem tam chtěl zůstat. Ale můj kamarád se zabil, jel na víkend domů, skočil šipku do vody, špatně dopadl a druhý den zemřel. Můj nejlepší kamarád to byl, jako dvojčata jsme byli. A měl jsem po náladě a na té šachtě jsem skončil. Pak mi dali místo mistra pivnice na Vsetíně. Po 6 letech jsem odešel, oženil jsem se a pracoval jsem v Tesle ve Valašském Meziříčí. A tam jsem si potřeboval ulevit od administravy, protože jsem dělal mistra. Tak jsem šel dělat na leštírnu. To je špinavá práce, leštění kovů. Pak jsem dělal dispečera a potom jsem musel přejít na chemii, studoval jsem galvaniku a v tomto oboru jsem jako mistr skončil až s odchodem do důchodu v roce 1999. Takže život jsem měl pestrý.

Jaké máte koníčky?
Malování. To mě vždy drželo. Když jsem měl chviličku, něco jsem namaloval.  Ale času nebylo moc – člověk měl rodinu. V práci mi však dali příležitost malování využít – dělal jsem kroniky, třeba sportovní kroniku v Tesle. Dodnes dělám ručně psanou a malovanou kroniku pro mé město. V učňovské škole v Tesle jsem dělal také pro divadlo – scénografii, návrhy i realizaci.

Jste připraven na to, že ne úplně každý Vám bude tuto výhru přát?
Já jsem se nikomu nezmiňoval, protože to nepovažuji za důležité. Nevím o nikom, že by mi to záviděl. To zas takoví lidi u nás nejsou. I když člověk nikdy neví. Znáte to, jak se říká: Sú aj takoví, co ti závidějí, když máš na pohřbu pěkný počasí!

Budete soutěžit i nadále?
Já si myslím, že jo – už jsem dál objednával. Navíc když jsem poznal ty milé lidi, kteří tu pracují...

 

 Zveřejněno 11.9.2018