Vybírejte si a věřte tomu, že se štěstí může usmát i na vás!

Pan Husák si k nám přijel převzít výhru z Karlových Varů. Nejenže získal exkluzivní Výběrovou prémii v hodnotě 2 000 000 Kč, ale protože odpověděl včas, navýšili jsme mu výhru o dalších 300 000 Kč. Při dlouhém a příjemném rozhovoru se nám svěřil s tím, že je to jeho první výhra v životě a že by to nikdy nikomu nevěřil, kdyby to na vlastní kůži sám nezažil…

Jak jste reagoval na telegram o výhře? A jak reagovala Vaše rodina a přátelé?

Úplně mě to šokovalo. Když jsme spolu mluvili po telefonu, tak jsem se na chvíli musel odmlčet, až jste se mě ptali, zda z toho mám vůbec radost! Já jsem však měl jen problém tomu uvěřit! Nikdy jsem totiž nic nevyhrál!

O výhře jsem řekl jen dceři a svému nejlepšímu kamarádovi, přítelkyni tím ještě chci překvapit. Dcera i můj kamarád měli opravdu velkou radost, trochu jsme to společně oslavili. (usmívá se)


Jaké je vaše povolání?

Já jsem byl skoro celý život pedagog. Učil jsem stavebním učilišti – měl jsem na starosti praxi studentů. A pak jsem chvíli s bratrem podnikal, ale nakonec jsem našel práci, která pro mě byla opravdu naplňující. Oslovil mě ředitel dětského domova a šel jsem pracovat tam. Tato práce mě bavila asi nejvíc v životě, věděl jsem, že to má smysl. A když mi až dodneška kluci posílají dopisy, zvou mě na křtiny svých dětí a děkují mi za to, co jsem pro ně udělal, tak je to opravdu krásný pocit. Je to pro mě největší odměna.

No a v současné době jsem důchodce a přivydělávám si v jednom starožitnictví. Tato práce mě také baví a hlavně souvisí s mým velkým koníčkem – což je česká historie, kultura a podobné věci. Prodáváme hodně Míšeňský porcelán, Moser sklo (zkrátka věci z 19. století)… Můžu zákazníkům k minulosti těch předmětů hodně povyprávět, protože se o ni opravdu zajímám.